Kategoria:

Światowy Dzień Walki z Otyłością. Kiedy najlepiej zacząć dietę?

Od poniedziałku, od jutra, po świętach… Kiedy najlepiej zacząć dietę? Idealną okazją może być 24 października, czyli Światowy Dzień Walki z Otyłością. Światowy ponieważ otyłość jest globalnym problemem i jest już sklasyfikowana jako choroba wg Światowej Organizacji Zdrowia WHO. Także bierz sprawy w swoje ręce, zamów naszą dietę i działaj!

Proces zamówienia rozpocznij od wyliczenia za pomocą dostępnego na naszej stronie kalkulatora indywidualnego zapotrzebowania na kilokalorie. Jeśli potrzebujesz porady w tej czy innej kwestii nasz dietetyk kliniczny jest do Twojej dyspozycji.

Wiele osób jest przekonanych, że catering dietetyczny to restrykcyjna dieta oparta wyłącznie na niesmacznych i mało urozmaiconych daniach. Są jednak w błędzie. Mamy wielkie pole manewru w kwestii wyboru produktów służących do komponowania naszego menu. Doświadczony dietetyk wie jak wpleść w nasze jadłospisy niemal wszystko, co lubimy, bądź sprytnie zastąpić słabej jakości produkty czymś, co bardzo je przypomina, a jest zdrowsze – nie poczujesz różnicy 😉 Dieta pudełkowa służyć ma nie tylko oszczędzaniu czasu i uzyskaniu czy utrzymaniu pięknej sylwetki. Ma być przede wszystkim smaczna i urozmaicona 🙂

Zbyt wysoka masa ciała wpływa nie tylko na nasz wygląd, ale przede wszystkim na ogólną kondycję organizmu. Nieprawidłowa masa ciała niesie ze sobą wiele problemów zdrowotnych jak wypadające włosy, nadmierna potliwość, cukrzyca typu II, insulinooporność, choroby układu krążenia, układu pokarmowego, nowotwory czy zwyrodnienia kręgosłupa, a także problemy z cerą.

Obserwowane dane statystyczne dotyczące otyłości są przerażające. Co drugi Polak ma nadwagę, a co piąty zmaga się już z otyłością. Światowa Organizacja Zdrowia mówi nawet o epidemii: na świecie co roku z powodu schorzeń powiązanych z otyłością i nadwagą umiera ponad 2,5 miliona ludzi! Celem zwrócenia uwagi na ten problem i zwiększenia świadomości społeczeństwa w kwestii prawidłowego odżywiania, 24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością.

Nieważne czy 13 czy 30 kg masz do zrzucenia. Jesteśmy po to, by Ci pomóc!