Kategoria:

Posiłki od Fit My Day dla Powstańców Warszawskich!

Posiłki od Fit My Day dla Powstańców Warszawskich!

„Czasu nie oszukamy, ale możemy zadbać o Bohaterów nawet jeśli jest go tak mało. Zasługują na to. Zadzwoniłem do Domu Wsparcia dla Powstańców i zapytałem o ich potrzeby. Potrzebna jest pomoc w finansowaniu obiadów weekendowych (…)” – z radością odpowiedzieliśmy całym zespołem Fit My Day na apel opublikowany na Facebooku przez Filipa Chajzera, znanego dziennikarza, prezentera telewizyjnego. To dla nas wielki zaszczyt, że możemy wspierać Powstańców.

„Poznajcie tych Super ludzi z Tomaszowa Lubelskiego. Po moim poście sprzed 3 dni na temat pomocy Powstańcom cały zespół Fit My Day Catering Dietetyczny zdecydował, że trzeba działać! Skontaktowali się z Domem Wsparcia dla Powstańców Warszawskich Nowolipie 22, ustalili specjalne, lekkie, pyszne i zdrowe menu dla seniorów i już w ten weekend Powstańcy Warszawscy dostali obiady, które również za darmo rozwiozła firma Goodspeed. Bardzo Wam dziękuję za reakcję. W czasach, kiedy wszystkim jest ciężko – Wy pokazujecie, że jeśli nasze państwo nie może (to jest jakiś dramat) to my możemy! Pięknie dziękuję Wszystkim, którzy wsparli Dom Powstańców. Zakupy, leki, rehabilitacja, tym ludziom się to należy. Brawo WY!”

Co serwujemy powstańcom?

„Dla naszych bohaterów zaplanowałam dietę lekkostrawną opartą na zasadach zdrowego i prawidłowo zbilansowanego żywienia. Takie posiłki nie obciążają dodatkowo przewodu pokarmowego, a dają potrzebną dawkę energii dla organizmu. Dieta ma zmniejszoną ilość błonnika. Nie używamy ostrych przypraw, uważamy na ilość sodu. Stosujemy obróbkę termiczną w większości dań, by były delikatne, a zarazem zachowały swoje wartości odżywcze. Zwracamy szczególną uwagę na wygląd potraw, gdyż zdajemy sobie sprawę, iż wielu seniorów skarży się na problem z apetytem” – mówi Anna Myszak, dietetyk kliniczny w zespole Fit My Day, pod której okiem powstają przepisy idealnie zbilansowanych, zdrowych i smacznych diet.

Pomoc rozpoczęliśmy w drugiej połowie kwietnia. Także w majówkę pamiętaliśmy o naszych Bohaterach! Wydaliśmy ciepłe posiłki, które wraz z Domem Wsparcia dla Powstańców Warszawskich Nowolipie 22, Goodspeed (liderem wśród dostawców cateringów dietetycznych w Polsce, który zaoferował bezpłatny transport chłodniczy naszych posiłków do Warszawy) i ze wsparciem służb mundurowych Wojsk Obrony Terytorialnej dostarczyliśmy do Powstańców Warszawskich.

 

Niedawno seniorzy dostali np. świderki z sosem bolognese i parmezanem, leczo warzywne z cukinią i indykiem z kaszą kuskus, roladki w sosie pomidorowym z ryżem basmati i buraczkami na ciepło z żurawiną, a także polędwiczki w sosie koperkowym czy kurczaka w pietruszkowej panierce, do którego dodatkiem były pieczona cukinia i bakłażan, puree z batata i marchewki. Gotujemy też zupy, chociażby w ostatni weekend częstowaliśmy koperkową z młodymi ziemniakami i chlebem orkiszowym oraz marchewkową z serem greckim i grahamką. Wcześniej były zupy botwinkowa, warzywna z makaronem fusilli, szczawiowa z kurczakiem, jarzynowa z fusilli, wielowarzywna oraz szparagowa.

– „Ogromnie cieszymy się, że możemy pomóc. Zobowiązaliśmy się, że przez kolejne 8 miesięcy, w każdy weekend przygotujemy nieodpłatnie dla 20 powstańców 40 zestawów obiadowych. W ten sposób chcemy uhonorować tych, którzy walczyli o wolność” – podsumował akcję Paweł Derucki, dyrektor generalny Fit My Day.

Chwała Powstańcom!