Kategoria:

Nasz piróg biłgorajski w wersji fit z wyróżnieniem!

Nasz piróg biłgorajski w wersji fit z wyróżnieniem!

W Zamościu zakończył się Jarmark Hetmański, podczas którego odbył się Konkurs Potraw „Smaki Zamościa i Roztocza”.

Jako catering dietetyczny Fit My Day postanowiliśmy przygotować piroga biłgorajskiego (produkt regionalny, wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych), ale w wersji FIT! Przepis to tajemnica szefa kuchni, ale uchylamy rąbka tajemnicy. Oczywiście przygotowaliśmy go na bazie tradycyjnego przepisu tego staropolskiego wypieku, ale w naszym wydaniu jest mniej tłuszczu, a więcej pełnowartościowego białka z sera białego, złożonych węglowodanów i błonnika z kaszy gryczanej.

Czemu postawiliśmy na piroga biłgorajskiego? Piróg biłgorajski to jeden z najsmaczniejszych wyrobów wpisujących się w długoletnią tradycję staropolskiej kuchni kresowej, a my pochodzimy z Roztocza. To najbardziej nasłoneczniony region w Polsce, z obszarem Natura 2000, ekologicznymi hodowlami i mnóstwem zdrowych, regionalnych i tradycyjnych produktów. Chcemy się nimi chwalić całej Polsce, bo są pyszne! A w dodatku w naszym wydaniu są FIT!

Szanowne jury, w którym zasiadał m.in. Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, doceniło przepis, bardzo wysoki poziom kulinarny i wyśmienity smak naszej wersji piroga biłgorajskiego – zajęliśmy I miejsce w kategorii wyroby gastronomiczne.

Pewnie chcielibyście spróbować naszego, tak zacnego piroga biłgorajskiego w wersji fit. Będzie taka szansa. W najbliższych dniach postaramy się, by znalazł się w cateringowym menu – zapraszamy do korzystania z naszego cateringu dietetycznego Fit My Day.