Kategoria:

Jak pogodzić dietę i święta Bożego Narodzenia – porady dietetyka

Jak pogodzić dietę i święta Bożego Narodzenia – porady dietetyka

 

Mikołajki 6 grudnia
Jeśli tego dnia chcesz świętować i zjeść coś dobrego ze swoimi bliskimi – zrób to! Wyeliminuj jednak jeden posiłek ze swojego menu i w zamian za to możesz sobie pozwolić na małą przyjemność w postaci np. zakupionego ciastka . Dobrym pomysłem jest też przygotowanie domowych łakoci w odchudzonej wersji z podanymi kilokaloriami i wliczyć je w swoje dzienne zapotrzebowanie – scenariusz idealny 😉

 

Święta Bożego Narodzenia 24-26 grudnia

Tutaj nie ma złotej rady – w tym czasie jemy „normalnie”, spędzamy czas z bliskimi, cieszymy się tym wyjątkowym okresem w roku i nie liczymy kalorii. Ważne jest jedynie, by zachować umiar i zdrowy rozsądek. Nie pakuj w siebie kilogramów sernika… Każdy kolejny kawałek smakuje tak samo 😉 Próbuj tego, na co masz ochotę. Warto zrobić sobie świąteczny spacer i zadbać o aktywność w rekreacyjnej formie, żeby nie przesiedzieć tych trzech dni za stołem.

 

Ważne! Po świętach przez kolejne dni nie wyjadaj nagromadzonych zapasów, jakbyś szykował się na nadejście zimy stulecia, tylko dalej stosuj swój zdrowy jadłospis.

 

Sylwester 31 grudnia
Tego dnia jedz normalnie ze swoimi codziennymi wytycznymi, a wieczorem na przyjęciu pozwól sobie na sylwestrową kolację, drinki, itd. Większość z nas bawi się wtedy do białego rana, więc sporo dodatkowych kalorii spalimy na parkiecie. W Nowy Rok, jeśli jesteśmy na siłach, to z reguły czeka na nas uroczysty obiad i kolejna okazja do spotkania się z bliskimi. Tego dnia również możesz pozwolić sobie i swojej głowie na zwykły obiad z deserem, ale w umiarkowanej, rozsądnej porcji.

 

2 stycznia

Wracasz do swoich nawyków żywieniowych i określonej kaloryczności i dalej walczysz o wymarzoną formę 🙂 Wierz mi, że jeśli zastosujesz się do tego prostego schematu, nie popsujesz swojej dotychczasowej pracy włożonej w dążenie do upragnionej sylwetki.

 

Jeśli jednak nie chcesz rezygnować z zaplanowanej kaloryczności w święta, możesz zamówić naszą dietę pudełkową. W Boże Narodzenie torby będą pełne świątecznych dań, ale w pełni zbilansowanych, a porcje będą dostosowane do wybranego wariantu kalorycznego 🙂

Dietetyk Fit My Day

Anna Myszak